Idea

Dom Otwarty to realizacja naszych wielkich marzeń. Poszukując właściwej drogi w rozwoju osobistym, zagłębiając się w psychologię, w wychowanie dziecka, poczuliśmy, że pedagogika Montessori to filozofia życia jaka przyświeca naszym sercom. Po wielu latach nieśmiałego wyobrażania sobie drogi rozwoju i edukacji w naszych głowach zaczął rysować się konkretny plan. Dzięki wielu niesamowitym osobom udało się stworzyć najpierw Przedszkole Montessori i Szkołę Podstawową , a następnie w konsekwencji naszych działań powstał naturalnie Dom Otwarty - Miejsce rozwoju dzieci i dorosłych.

HISTORIA &
MIEJSCE

Nazywam się Izabela Jończyk i razem z mężem Pawłem tworzymy miejsce rozwoju dzieci i dorosłych Dom Otwarty oraz Szkołę Podstawową i Przedszkole Montessori w Gorzeniu Górnym, pod Wadowicami. Jesteśmy rodzicami trójki cudownych dzieci, kochamy podróże te na mapie oraz te do wewnątrz siebie. Naturalną stała się potrzeba stworzenia miejsca pełnego szacunku i miłości do drugiego człowieka. Przez lata spędzone w Norwegii długo przyglądaliśmy się edukacji Montessoriańskiej, naturalnej, bliskościowej. Z takim nowym doświadczeniem, przyjechaliśmy do Polski z nowym planem na przyszłość dla naszych dzieci. Idea tworzenia nowego miejsca edukacji szybko się rozrosła do projektu miejsca sprzyjającemu rozwojowi człowieka bez względu na wiek, tak powstał Dom Otwarty.

„Jesteśmy ludźmi stąd, z Zawadki, z Wadowic, jesteśmy ludźmi gór o wielkich, otwartych sercach. Wiele kilometrów za nami, domy w różnych krajach, poznaliśmy inne kultury by wrócić do korzeni, do naszych rodziców, dziadków i pradziadków.”

Izabela Jończyk

działamy lokalnie

Tworząc kolejne nowe miejsca, zauważyliśmy, że rzeczą, która nas bardzo buduje to działania lokalne. Czerpiemy z doświadczeń okolicznych społeczności, zapraszamy gminę na prelekcje dla uczniów, dni otwarte w naszej szkole i przedszkolu, wspólnie sprzątamy sąsiadujące lasy i tereny wzdłuż rzeki, ogniska do późna, plenery, pikniki. Te działania pozwalają nam lepiej się poznać, otwierać się na siebie, słuchać swoich ważnych, różnych historii, pomagać sobie nawzajem. Czujemy się wtedy połączeni, czujemy się potrzebni, razem tworzymy społeczność wokół naszego miejsca rozwoju i edukacji, społeczność Domu Otwartego, społeczność rodzin podążających za harmonijnym rozwojem dzieci i dorosłych, za wolnością, za pasjami, za holistyczną edukacją.

Współpraca

Dołącz do naszej wspaniałej kadry!

Nauczyciel dla
dzieci 6-10 roku życia

Szukamy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w grupie dzieci 6-10 roku życia. Jeśli szukasz pracy, która pozwoli Ci na kreatywność, rozwój oraz inspirację, to Szkoła Montessori jest idealnym miejscem dla Ciebie. Nasza szkoła to miejsce, gdzie rozwój dziecka jest priorytetem, a nauczanie oparte jest na unikalnej i skutecznej metodzie Montessori. Aktualnie poszukujemy nauczyciela wczesnoszkolnego, który będzie miał okazję dołączyć do naszej kadry i dzielić się swoją pasją i wiedzą z dziećmi. Szukamy osoby, która będzie miała doświadczenie w pracy z dziećmi, a zarazem zainteresowanie i zaangażowanie w metodę Montessori. Praca w naszej szkole to nie tylko praca zawodowa, ale także możliwość wpływania na rozwój i edukację dzieci, a także samodoskonalenia się.

Nauczyciel dla
dzieci 3-5 roku życia

Poszukujemy również wychowawcy do naszego przedszkola. Jesteśmy otwarci na osoby z różnymi doświadczeniami, które chcą w pełni poświęcić się pracy z dziećmi i rozwijać się w metodzie Montessori. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie dzieci uczą się poprzez zabawę i eksplorowanie świata, a Ty będziesz miał okazję do tworzenia kreatywnych i innowacyjnych programów edukacyjnych, które będą inspirować i rozwijać maluchy. Jeśli jesteś osobą otwartą, kreatywną i zainteresowaną metodą Montessori, to zachęcamy Cię do aplikowania na jedno z naszych stanowisk. Nasza szkoła oferuje przyjazne środowisko pracy, wsparcie kadry oraz możliwość rozwoju i kariery. Dołączając do naszej szkoły, będziesz miał okazję do poznania nowych ludzi, zdobycia cennego doświadczenia oraz wprowadzenia swoich pomysłów do procesu nauczania. Nie zwlekaj, zgłoś się już dziś i dołącz do naszej wspaniałej kadry!