U nas w przedszkolu

Przedszkole Montessori to miejsce, w którym każde dziecko może rozwijać swoje umiejętności i zdolności w przyjaznej i domowej atmosferze. To wyjątkowe przedszkole wykorzystuje pedagogikę opracowaną przez Marię Montessori, która kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdego dziecka. W przedszkolu Montessori, każde dziecko jest traktowane jako jednostka, a nauczyciele są gotowi dostosować swoje podejście do jego indywidualnych potrzeb.

Przedszkole

Przedszkole Montessori czynne jest w godzinach 7.00 – 17.00. Palcówka oferuje program wychowania i edukacji dzieci w wieku 3 – 6 lat. Prowadzimy także obowiązkowe, roczne przygotowanie przedszkolne dla 6-latków. Program oparty jest na założeniach pedagogiki dr Marii Montessori, realizuje cele i zadania wynikające z ustawy o systemie oświaty, w oparciu o zasady etyki. Przedszkole Montessori to placówka edukacyjna, która powstała z pasji i z miłości do pedagogiki Marii Montessori. Głównym celem naszego przedszkola jest rozwijanie potencjału każdego dziecka, kształtowanie jego niezależności, kreatywności i umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Dlatego nasza placówka została stworzona jako „dom”, w którym maluchy czują się bezpiecznie i komfortowo. To kameralne miejsce, w którym każde dziecko może otrzymać tyle wsparcia i ciepła, ile potrzebuje, a dzięki idei grup mieszanych wiekowo tworzy relacje na wzór rodziny, opiekując się młodszymi i ucząc się od starszych. Stworzyliśmy miejsce, w którym atmosfera życzliwości i szacunku stwarza bezpieczny dom, inspirujący do odkrywania siebie i świata. W naszej placówce każde dziecko ma swobodę wyboru aktywności i indywidualne tempo pracy. Stawiamy na aktywne i samodzielne uczenie się, co pozwala na pełne rozwinięcie się intelektualne i emocjonalne. Dzięki temu dzieci uczą się poprzez doświadczanie, co jest dla nich naturalne i przyjemne.

plan dnia

Witamy uczniów, czas na rozmowy i zabawę

07:00

Śniadanie

08:30-10.30

Siadamy w kręgu, rozmawiamy o tematach dla nas ważnych, omawiamy plan zadań na ten dzień

9:00

Rozpoczynamy prace własne, czas na realizację programu edukacyjnego

09:20

Czas na przewietrzenie głów i rozprostowanie kości! Zabawa pod gołym niebem

11:30 - 13:00

Obiad, czas na strawę nie tylko dla umysłu ale i dla ciała

13:00

Czas na odpoczynek i sen

13:30

Podwieczorek

14:30

Czas spędzony w ogrodzie / praca własna

14.30 - 17:00

„Musimy dostrzec cuda ukryte w dziecku i pomagać mu rozwijać je.”

Maria Montessori

CZAS PRACY
WŁASNEJ

Praca z materiałem Montessori jest kluczowym momentem każdego dnia (ok. 3h). Mali odkrywcy doświadczają za pomocą zmysłów, nasiąkają kulturą i językiem. Kierując się tą wiedzą stworzyliśmy przygotowane otoczenie, w którym dzieci poprzez eksperymentowanie, badanie i odkrywanie – dotykając, smakując, widząc, słuchając i wąchając poznają świat przyrody, nauki i kultury. Dzieci uczą się przez samodzielne działanie z pomocami dydaktycznymi i mają zagwarantowany prawdziwie indywidualny tok nauki. W przedszkolu Montessori dzieci uczą się i poznają nowe umiejętności w czasie pracy własnej. Praca z materiałami Montessori to główny punkt dnia, kiedy dzieci używając pomocy same doświadczają i odkrywają. Zdobywanie nowych umiejętności jest dla nich poważnym zajęciem, dlatego mówimy o ich pracy a nie zabawie. Są skupione i w pełni oddane temu co robią, bo same decydują z czym, kiedy i gdzie pracują. Uczą się angażując swoje zmysły. Ich aktywność poprzedzona jest indywidualną lekcją nauczyciela, który po prezentacji oddala się dając dziecku przestrzeń do uczenia się na swoich błędach.

JĘZYK ANGIELSKI

Nauczyciel - native speaker jest obecny w sali cztery razy w tygodniu po 2 godziny. Mówi do dzieci tylko w j. angielskim pracując z materiałem Montessori, ale także spacerując, jedząc z nimi śniadanie, śpiewając czy grając w piłkę. Chcemy, by dzieci obcując z językiem w codziennych sytuacjach uczyły się go zaczynając od słuchania i rozumienia zmierzając do bezstresowego odpowiadania, kończąc na wyrażaniu swoich myśli. Stawiamy na metodę immersji językowej, czyli tzw. „zanurzenia w języku. Wierzymy, że dajemy dzieciom w ten sposób możliwość nauki języka w najbardziej naturalny sposób.

KILKA GODZIN
NA ZEWNĄTRZ

Ważnym aspektem naszej opieki i wychowania jest codzienna spora dawka świeżego powietrza. Wychodzimy na spacery i do ogrodu. Jesteśmy na zewnątrz od dwóch do czterech godzin każdego dnia. Urządziliśmy dla dzieci naturalny plac zabaw. Króluje w nim drewno. Ogród zapewnia przestrzeń, a sad cień. Miejsce daje możliwość spacerów w wyjątkowej scenerii wśród pól i lasów. To czas spontanicznej zabawy, rozwoju kreatywności, zaspokajania potrzeby ruchu, dbania o odporność, a także kontakty społeczne. Dzieci uczą się ze sobą współpracować, dzielić, pomagać oraz rozwiązywać problemy.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Spotkania z teatrem – regularnie gościmy w naszym przedszkolu aktorów, którzy przedstawiają dzieciom świat kultury bawiąc i ucząc. Sensoplastyka – rozwija wszystkie zmysły, pozwala na wyrażanie uczuć, a przy tym rozwija mózg. Dogoterapia – zajęcia z trenerem i odpowiednio przeszkolonym psem. Dzięki nim poprawiamy społeczne relacje ze zwierzętami, a także funkcjonowanie fizyczne i kondycje psychiczną dzieci. Wpływa kojąco i wyciszająco na naszych podopiecznych ucząc miłości do zwierząt. Dodatkowo dzieci biorą udział w cotygodniowych zajęciach nauki pływania (płatne dodatkowo, dla chętnych) * Oferta objęta jest czesnym

W świetlicy przedszkolnej dzieci mogą przebywać z nami od 7.00 do 17.00 (poranny i popołudniowy czas świetlicowy)

WYŻYWIENIE

Współpracujemy z firmą kateringową z Wadowic. Istnieje możliwość wykupienia obiadów również wegetariańskich oraz specjalnych diet żywieniowych. Z inicjatywy rodziców codziennie szkoła i przedszkole zaopatrywana jest w świeże warzywa, owoce, orzechy i nasiona. Są dostępne przez cały dzień dla dzieci szkolnych i przedszkolnych w ich salach zajęciowych, w specjalnie przygotowanym do tego miejscu.

Wysokość czesnego na 2023/2024 wynosi 600 zł/mies.

 

Oferujemy zniżkę cenową dla rodzeństwa w naszej szkole i przedszkolu 10%.

Nauczyciele

Zobacz naszych nauczycieli w Przedszkolu Montessori

Izabela Jończyk

W 2019 r. założyłam Przedszkole Montessori Dzwonek i Świetlicę Dzwonek Montessori, a obecnie szkołę Montessori, którymi zarządzam i w których uczę dzieci w wieku 6-10 roku życia. Moim wielkim marzeniem zawsze było stworzenie miejsca, które będzie łączyło ludzi kochających dzieci, szanujących je i ich potrzeby, potrafiących słuchać, być uważnymi i wspierającymi swoje pociechy. Wyobrażałam sobie to miejsce jako takie, które będzie otwarte na 🌍 różnorodność, na dzieci, dorosłych, na seniorów i niepełnosprawnych. Tak powstał w 2023. Dom Otwarty, nowe miejsce na mapie Polski, miejsce rozwoju dzieci i dorosłych i Szkoła i Przedszkole Montessori, wszystko w jednym, pięknym, nowym budynku, wśród łąk, lasów i gór Beskidu Małego. / Założycielka i Dyrektorka.

Monika Kołodziej

Jestem magistrem pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, oraz English Cambridge Advanced Certificate C2. Mam ponad 10 letnie doświadczenie pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z chorobami umysłowymi oraz upośledzeniem umysłowym, autyzmem w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Od dwóch lat mieszkam w Polsce (wcześniej mieszkałam w Anglii) i razem z rodziną realizujemy marzenie o stworzeniu agroturystyki w Beskidzie Małym. Uwielbiam czas spędzony na zabawie z dziećmi, osobiście jestem mamą dwójki cudownych dzieci. Jestem nauczycielką języka angielskiego. Czas spędzony razem z dziećmi na codziennych zajęciach i zabawie jest najlepszą nauką. Uwielbiam to! Kocham też podróże bliskie i te dalekie, przebywanie ze zwierzętami oraz pracę w ogrodzie. Kocham kwiaty, owoce, warzywa i zioła. Jestem propagatorką naturalnego stylu życia. Mówię do dzieci tylko w j. angielskim pracując z materiałem Montessori, ale także spacerując, jedząc z nimi śniadanie, śpiewając czy grając w piłkę. Chcemy, by dzieci obcując z językiem w codziennych sytuacjach uczyły się go zaczynając od słuchania i rozumienia zmierzając do bezstresowego odpowiadania, kończąc na wyrażaniu swoich myśli. Stawiamy na metodę immersji językowej, czyli tzw. „zanurzenia w języku". Wierzymy, że dajemy dzieciom w ten sposób możliwość nauki języka w najbardziej naturalny sposób. / Nauczycielka przedszkolna.

Martyna Giertuga

Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uwielbiam próbować nowych rzeczy i inspirować się nimi. Myślę, że jedną z największych inspiracji są dla mnie dzieci, ich rozwój, prostota myślenia, a zarazem kreatywność oraz wrażliwość. Mogę podziwiać je, niczym tęczę, stale odkrywać i poznawać ich osobowość. Poza pracą z dziećmi, jestem wokalistką w zespole folkowo-rockowym, interesuję się muzyką i tradycją regionalną. Bardzo lubię podróże i przebywanie w otoczeniu natury. Niezwykle ważne dla mnie jest dobro dziecka i podążanie za nim, za jego wrażliwością, pomysłami. Stwarzanie bezpiecznej i swobodnej przestrzeni. Po prostu bycie. / Nauczycielka przedszkolna.

Ola Książek

Cześć! Jestem absolwentką kierunku Filologia Angielska na specjalizacji Nauczanie języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych. Najważniejsze w pracy nauczyciela jest dla mnie zbudowanie silnej, szczerej i pozytywnej relacji z dziećmi.Niezwykłą radość sprawia mi także obserwowanie ich postępów w rozwoju i nauce, jednak moim głównym celem jest rozbudzenie w dzieciach miłości do języka angielskiego. W wolnym czasie uwielbiam spędzać czas na siłowni, a także w kuchni, przygotowując posiłki dla najbliższych. / Nauczycielka przedszkolna, nauczycielka języka angielskiego.

Kasia Wajda-Pudełko

Witajcie moi Drodzy, dla tych którzy mnie jeszcze nie znają nazywam się Kasia, jestem mamą trójki dzieci, jestem rękodzielniczką i przewodniczka leśną. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych "Edukacja Przyrodniczo-Leśna" na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolnego w Krakowie, jestem też Przewodniczką Kręgów Leśnych Rodzin Pracowni Edukacji Żywej w Krakowie. Odkąd pamiętam wędruję leśną Drogą rozwoju i pogłębiam wiedzę o przyrodzie, o ludziach i o naszych wzajemnych relacjach. Kiedy, przed laty, rozpoczęłam z Córką wyjazdy przyrodnicze, nie sądziłam, że tak bardzo wpłyną na nasze życie! Te wyjazdy bardzo pogłębiły naszą więź, a bycie w przyrodzie wpłynęło na naszą wrażliwość, postrzeganie i system wartości. Z radością prowadzę teraz warsztaty dla Dzieci w szkołach i dla Rodzin z Dziećmi, gdzie dzielę się tym co jest dla mnie ważne. Uwielbiam te chwile, kiedy Dzieci stają się w pełni mocy, Odkrywcami przyrody, a ja mogę być ich Przewodniczką. / Edukatorka leśna.

Ula &
Romek Guzik

To rodzice Izabeli Jończyk i cudowni opiekunowie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Montessori Dom Otwarty, a dawniej Dzwonek. Ula i Romek od zawsze dbają o bezpieczeństwo dzieci i porządek tego miejsca. Dom Otwarty zawsze był miejscem wielopokoleniowym, gdzie łączą się dziecięca energia i wsparcie osób starszych. Ula i Roman są rodzicami trójki już dorosłych dzieci i dziadkami trójki wnucząt. Obdarzają nas na codzień miłością, uśmiechem i poczuciem humoru. Romek jest człowiekiem renesansu i złotą rączką w gospodarstwie, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Ula otacza wszystkie dzieci matczyną opieką, dbaniem o szczegóły i uważnością na każdy dzień. / Opiekunowie Domu Otwartego.

Rekrutacja

Dołącz do naszej wspaniałej kadry!

Nauczyciel dla
dzieci 3-5 rok życia

Poszukujemy również wychowawcy do naszego przedszkola. Jesteśmy otwarci na osoby z różnymi doświadczeniami, które chcą w pełni poświęcić się pracy z dziećmi i rozwijać się w metodzie Montessori. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie dzieci uczą się poprzez zabawę i eksplorowanie świata, a Ty będziesz miał okazję do tworzenia kreatywnych i innowacyjnych programów edukacyjnych, które będą inspirować i rozwijać maluchy. Jeśli jesteś osobą otwartą, kreatywną i zainteresowaną metodą Montessori, to zachęcamy Cię do aplikowania na jedno z naszych stanowisk. Nasza szkoła oferuje przyjazne środowisko pracy, wsparcie kadry oraz możliwość rozwoju i kariery. Dołączając do naszej szkoły, będziesz miał okazję do poznania nowych ludzi, zdobycia cennego doświadczenia oraz wprowadzenia swoich pomysłów do procesu nauczania. Nie zwlekaj, zgłoś się już dziś i dołącz do naszej wspaniałej kadry!